ZST Mielec
Slider

Szkolny Dzień Promocji Zdrowia

W dniu 29.10.2015 roku odbył się Szkolny Dzień Promocji Zdrowia pod hasłem: „Żyj zdrowo”, w trakcie którego uczniowie walczyli o tytuł „Lidera Promocji Zdrowia”.

Była to już ósma edycja tego przedsięwzięcia promującego zdrowy styl życia, którą oficjalnie otworzył pan dyrektor mgr inż. Mariusz Wojciechowski.

 Podczas tegorocznej imprezy uczestnicy uświadomili sobie, że promocja zdrowia to nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale dokonywanie „zdrowych wyborów” takich jak: ruch, racjonalny sposób odżywiania, poszerzanie wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także przeciwdziałanie uzależnieniom od środków psychoaktywnych (m.in. dopalaczom) oraz chorobom nowotworowym, a także zapoznanie się Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem.

W tej edycji udział wzięli przedstawiciele wszystkich klas z liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Każdą klasę reprezentował trzyosobowy zespół, który brał udział w konkursach wiedzy poprzedzonych prezentacjami, zawodach sportowych oraz konkursie plastycznym pt. ,,Stop dopalaczom”.

Tytuł „Lidera Promocji Zdrowia” zdobyli:

I miejsce – uczniowie z klasy 3BI w składzie: Damian Kozak, Pedro Sęga i Kamil Kołton

II miejsce – uczniowie z klasy 1BM w składzie: Michał Kisiel, Kacper Wójciak, Radosław Przywara

III miejsce – uczniowie z klasy 2DZ w składzie: Jolanta Smoleń, Weronika Dubiel, Krzysztof Strzelczyk

Pomimo zaciętej rywalizacji uczniowie znakomicie się bawili.

Organizatorami Szkolnego Dnia Promocji Zdrowia byli: mgr Krystyna Golba, mgr Monika Bogdan, mgr Arlena Gąsowska – Gil, mgr Joanna Szatkowska, mgr Bożena Zborowska, mgr Józefa Jagusiak, mgr Andrzej Wyzga, mgr Marcin Woźniak, p.Henryk Golba oraz uczniowie: Kamil Ciołek, Wojciech Klag, Damian Reguła, Dominik Bobro, Dawid Setera z klasy 3BI, Aneta Furtak, Barbara Pryga, Oliwia Wolak, Karolina Moskal, Magdalena Gawrzyńska, Magdalena Sajek, Robert Sypek, Natan Gil z klasy 3CL.

Uroczystość wzorowo poprowadzili Paulina Tylutka z klasy 3BL i Damian Łącz z klasy 3BI, natomiast pyszne przekąski ze zdrową żywnością, które mogli degustować uczestnicy, przygotowały uczennice Lidia Białas, Monika Mazurek, Karolina Dudek z klasy 2DZ pod kierunkiem mgr Bożeny Zborowskiej.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza podczas tej imprezy przełoży się na działania praktyczne, a jednocześnie życzymy wszystkim, aby działania prozdrowotne przełożyły się na zdrowy styl życia wszystkich uczniów.

Oprac.: mgr Monika Bogdan

Opublikowano w dniu: 15.11.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 14.11.2015 r.