ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

Zapraszamy uczniów klas pierwszych ZST do udziału w drugiej serii szkolnego konkursu matematycznego.

Regulamin, wyniki pierwszej serii i zadania drugiej serii w załącznikach.

W dniach  25-26 października odbyła się XIII edycja powiatowego konkursu “BARWY MOJEJ OJCZYZNY”, która cieszyła się dużą  popularnością wśród dzieci i młodzieży z całego powiatu mieleckiego. W konkursie wzięło udział ponad stu uczestników.  Tegoroczna edycja  odbywała się  pod hasłem „WSPOMNIJMY UTWORY Z DAWNYCH LAT”, a  organizatorem było  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” w Mielcu,  przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu. Zgodnie z założeniem organizatorów dobór repertuaru  uwzględniał  utwory mówiące o ojczyźnie, o tym co nas otacza, sławiące piękno ziemi ojczystej. Celem konkursu było  popularyzowanie utworów tematycznych:  uwrażliwianie na piękno przyrody ojczystej, wzmacnianie tożsamości z własnym krajem;  wyłonienie utalentowanej młodzieży i zachęcenie jej do dalszej pracy twórczej; kreatywność w sposobie interpretacji utworów;  kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Drodzy uczniowie!
Pragnąc uczcić stulecie urodzin Wisławy Szymborskiej, wybitnej poetki polskiej i laureatki literackiej Nagrody Nobla, Biblioteka Szkolna ZST ogłasza konkurs  inspirowany twórczością noblistki. Adresujemy go do uczniów wszystkich typów szkół. Tematem konkursu plastycznego jest malarska interpretacja jednego z wierszy Wisławy Szymborskiej. 

Technika wykonania prac: dowolna

Format prac: A4 lub A3

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa)  należy składać w bibliotece do 17 XI 2023 r.

W dniu  20 października  w naszej szkole odbył się  szkolny etap 48. Olimpiady Języka Angielskiego. Jak co roku, eliminacje językowe cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Niestety nikomu nie udało się osiągnąć wyniku dającego przepustkę do kolejnego etapu.

Najlepsze rezultaty osiągnęli:

Robert Pazdro (2AP) - 57 punktów

Tymoteusz Moryto (4AI) - 55 punktów

Kamil Wójtowicz (4AI) - 54 punkty

Maciej Gręda (5AP)  - 46 punktów

Filip Skrzyniarz (2AP) - 45 punktów

Marcin Zaremba (4AI)- 35 punktów

Po raz drugi z rzędu projekty naukowe uczniów ZST znalazły się w finale największego konkursu naukowego w Polsce.

W tym roku reprezentowali nas Mariusz Jacek i Sebastian Golba, natomiast w zeszłym roku byli to Maciej Jarzyna i Paweł Wałęga.

18 października rozpoczął się #GEW - Gdynia Explory Week 2023, czyli największy festiwal naukowy połączony z najbardziej prestiżowym konkursem dla młodych naukowców w Polsce.

Szkolna grupa teatralna działająca pod nazwą Teatralny MIX przeszła do etapu wojewódzkiego konkursu “Porozmawiajmy o uzależnieniach”! Dzięki zwycięstwu w etapie powiatowym  nasi szkolni aktorzy będą mogli reprezentować szkołę i powiat w Rzeszowie na XIV Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych.

Etap Powiatowy odbył się 19 października w auli ZST w Mielcu.

14 czerwca dziewięć najlepszych zespołów wzięło udział w finale ogólnopolskiego konkursu na model latający „Learn&Fly” organizowanego przez fundację „Dolina Wiedzy”. Nasi lotnicy z klasy 4 AMp zdominowali podium potwierdzając swoje wysokie umiejętności.

Pierwsze miejsce na podium i „złoty medal” wywalczył zespół „FlyPAE” w składzie Kacper Sokół i Maciek Gręda, a opiekunem był pan Jacek Zając. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 3000 zł. Dodatkowym wyróżnieniem była  nagroda specjalna  od partnerów głównych  zawodów Pratt & Whitney i Lockheed Martin o wartości 500 zł – wyróżnienie za najlepszy projekt.

„Brązowy medal” za trzecie miejsce otrzymał zespół Bracia Wleft” w składnie Kuba Paź, Michał Sadowski i Staszek Kozłowski, opiekunem był pan Tomasz Stala. Zespół otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł.

Po kilku miesiącach zmagań na obiektach pawilonu sportowego zakończyły się rozgrywki Szkolnej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

W lidze brali udział uczniowie klas: 1AP, 2BI, 1BZ, 1BM, 1AI, 2AI, 1AR.

31 maja 2023r o godzinie 900 odbyły się kwalifikacje do ogólnopolskiego konkursu fizycznego „QuizFiz”.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców. Runda finałowa odbędzie się 29 września 2023r.

Strona 1 z 36