ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

Turniej skierowany do amatorów gry w szachy.

Organizator: Zespół Szkół Technicznych w Mielcu

Termin:  21 marca 2023 

Miejsce: Aula ZST Mielec 

System rozgrywek: system szwajcarski 9 rund 

Tempo gry: 5+3 

Rozpoczęcie zawodów: 9:00

Zbiorka: 8:45

Zgłoszenia należy przesyłać do 10 marca na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, klasę i nazwę szkoły.

W dniu 3 marca 2023 r. w jednej z sal Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej odbył się finał XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Matematyka w Technice dla Technika. W finale udział wzięło 12 uczniów z czego dwóch to uczniowie Technikum nr 3: Maciej Pawlak z klasy 3AI i Jakub Paź z klasy 4AMp. Nasi reprezentanci odnieśli duży sukces, bowiem Jakub został laureatem a Maciek uzyskał tytuł finalisty tego prestiżowego konkursu matematycznego.

Regulamin, wyniki i zadania konkursowe w załącznikach.

W dniu 14 lutego 2023 roku wicedyrektor ZST w Mielcu , mgr Marcin Jaśkiewicz, wręczył uczniom Naszej szkoły dyplomy wyróżnienia za udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Mitologicznej.

W zawodach ogólnopolskich (listopad 2022) wzięło udział 692. uczniów z całej Polski.

Zapraszamy uczniów ZST od klas do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu “Turbolandeskunde-wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. Tym razem pytania będą dotyczyły Austrii.

Zgłoszenia do dnia 05.03.2023r.

Konkurs odbędzie się 10.03.2023r. (piątek), w godz. 10.30 - 12.00.

Zapisy u nauczycielek j. niemieckiego.

Zakres materiału oraz regulamin w załącznikach.

W dniu 03.02.2023 r. drużyna chłopców z ZST Mielec zajęła II miejsce w 1/4 Finału Wojewódzkiego w Unihokeju rozegranym na hali sportowej ZST Mielec. Po bardzo ciekawym i emocjonującym turnieju, w którym wystartowało 7 drużyn, ostatecznie drużyna ZST zajęła drugie miejsce. ZST Mielec i ZSB Mielec awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w Dębicy (10.03.2023 r.). Na najbliższych treningach przeanalizujemy miniony turniej i postaramy się wyciągnąć wnioski. W kolejnym etapie wrócimy silniejsi. A teraz ciężka praca na zajęciach SKS.

15.02.2023 r. w hali sportowej SP w Radomyślu Wielkim odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyli mistrzowie poszczególnych rejonów, którzy zostali wyłonieni w wyniku dwuetapowych eliminacji: ZST Mielec, Samorządowe LO Stalowa Wola, I Społeczne LO Tarnobrzeg oraz ZSZ nr 1 Dębica. Nasz rejon i powiat reprezentowali uczniowie ZST Mielec, którzy okazali się najlepsi w mistrzostwach powiatu mieleckiego oraz w zawodach rejonowych. Zawodnicy ZST Mielec po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, pewnie pokonując wszystkich rywali, a tym samym zajmując I miejsce w turnieju. Zwycięstwo w tych zawodach dało uczniom ZST bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, w którym wystąpią cztery najlepsze reprezentacje szkół średnich województwa podkarpackiego.

W grudniu 2022 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego pod nazwą ‘English Masterminds’ dla klas drugich i trzecich Szkoły Branżowej. Uczniowie, wzorem poprzedniego roku, mieli do rozwiązania test zawierający zadania ze słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu czytanego i środków językowych. 8 lutego odbyło się uroczyste wręczenie nagród z udziałem Dyrektora Arkadiusza Gałkowskiego w szkolnej bibliotece.

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W MIELCU OGŁASZA

I PODKARPACKI  KONKURS WIEDZY LOTNICZEJ W JĘZYKU ANGIELSKIM „MASTER OF AVIATION ENGLISH”

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu zaprasza wszystkich pasjonatów lotnictwa  oraz wielbicieli języka angielskiego z województwa podkarpackiego na pojedynek gigantów w branży lotniczej!

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Starostwo Powiatowe w Mielcu, a patronat merytoryczny udzieliła firma PZL Mielec a Lockeed Martin Company.

Test obejmuje wiedzę z języka angielskiego specjalistycznego z zakresu budowy i zasad działania układów, systemów i zespołów napędowych statków powietrznych oraz zasad gramatycznych wykorzystywanych podczas tworzenia dokumentacji technicznych z zakresu lotnictwa.

Jeśli pasjonujesz się branżą lotniczą oraz planujesz karierę w tym obszarze, sprawdź swoją wiedzę techniczną w obcym języku i odbierz certyfikat MASTER OF AVIATION ENGLISH.

Strona 1 z 33