ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

W związku z przypadającą w grudniu 2021 roku 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce została zorganizowana przez Regionalną Sekcję Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność  - Oddział w Rzeszowie kolejna  edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego – „Pamięć i tożsamość. Stan wojenny”.

Patronat honorowy nad 10.  edycją konkursu objęli:  Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w  Rzeszowie. Patronat medialny udzieliło: Radio Rzeszów i Radio VIA. 

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie ZST po raz pierwszy wzięli udział w Olimpiadzie Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych, a nagrodami dla laureatów i finalistów są złote indeksy na kilkanaście uczelni w Polsce m.in. Politechnikę Krakowską, Politechnikę Rzeszowską, Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

W dniu 18 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie z języka polskiego "Multitest". Test sprawdzał umiejętność pracy z tekstem oraz wiedzę zdobytą na lekcjach języka polskiego w poprzednim roku szkolnym.

Regulamin, wyniki i zadania konkursowe w załącznikach.

10 grudnia 2021 odbył się II etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs ten jest przeznaczony dla uczniów szkół technicznych, a jego głównym celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych. Tegoroczny konkurs obejmował swym zasięgiem 6 województw: podkarpackie, lubelskie, małopolskie, warmińsko – mazurskie, świętokrzyskie i mazowieckie. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. Nagrodą w konkursie jest indeks na Politechnikę Lubelską. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 98 uczniów z 32 szkół.

W piątek, 3 grudnia 2021 roku w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji olimpiady było „ Żywienie w chorobach układu krążenia”.

W eliminacjach wzięło udział ogółem 39 uczestników ze szkół średnich województwa podkarpackiego.  Zespół Szkół Technicznych reprezentowali:

Anna Kużdżał – uczennica kl. 4 DG Technikum Nr 3 w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Natalia Emilia Zając i Mariusz Gera – uczniowie kl. 3CLg III Liceum Ogólnokształcącego o profilu ratownictwo medyczne.

  • Interesujesz się fotografią?
  • Uwielbiasz kręcić filmiki i je montować?
  • Jesteś świetnym mówcą i nie boisz się kamery?
  • A może tworzysz muzykę i chciałbyś się nią pochwalić?

 
To właśnie Ciebie potrzebujemy!!!
 
Szkolna Sekcja Medialna poszukuje zdolnych i ambitnych młodych ludzi do współpracy!

Informujemy z radością, że Zespół Szkół Technicznych w Mielcu, po uprzednim przygotowaniu i złożeniu wniosku, został zakwalifikowany do udziału w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, uzyskując tym samym wsparcie finansowe w wysokości 15 tysięcy złotych.

Przyznane fundusze zostaną przeznaczone na zakup nowości książkowych, które wzbogacą i uatrakcyjnią księgozbiór, a także na doposażenie biblioteki oraz realizację przedsięwzięć mających na celu promocję i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród młodzieży.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Dolinie Lotniczej ogłosiła konkurs Learn & Fly skierowany do uczniów szkół średnich. Inicjatywa jest bardzo ciekawa. Polega na zgłoszeniu do zwodów drużyn, których zadaniem jest zbudowanie modelu samolotu, a następnie organizowane są zawody na to, który samolot poleci najdalej. Kluczowym elementem są też prezentacje projektów przez drużyny przed jury, więc oprócz umiejętności konstrukcyjnych, uczniowie rozwijają też zdolności prezentacyjne, komunikacyjne, projektowe. Pula nagród 20 tys. pln.

W dniu 4 listopada 2021 roku odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Języka Angielskiego. W szranki rywalizacji stanęło 26 uczniów klas technikum i liceum. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami językowymi testującymi znajomość słownictwa i gramatyki języka angielskiego  na iście akademickim poziomie.

Strona 1 z 26