ZST Mielec
Slider
Olimpiady i konkursy

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załącznikach.

Nasza szkoła - Technikum Nr 3 oraz III Liceum Ogólnokształcące bierze udział w projekcie „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole” organizowanym przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA oraz RESQL.

Mamy szansę zdobyć darmowe wdrożenie systemu przeciwdziałania przemocy rówieśniczej RESQL, dzięki któremu będziemy mogli wesprzeć naszych uczniów i nauczycieli w walce z tym zjawiskiem. Aby było to możliwe, potrzebne są nam Wasze głosy!


Jak to zrobić?

  1. Wejdź na stronę: https://www.przerwij-krag-przemocy.pl/ 
  2. Kliknij „Zagłosuj na szkołę”.
  3. Znajdź naszą szkołę na liście i głosuj (wpisz Mielec, a następnie wybierz Technikum Nr 3 bądź III LO).


Głosować można tylko raz dziennie od 20 maja do 2 czerwca 2024 r.

Dnia 29 kwietnia 2024 roku, w godzinach 9:45 – 11:30, odbył się szkolny konkurs dotyczący wykorzystania arkusza kalkulacyjnego Excel. W wydarzeniu uczestniczyło 15 uczniów: 12 z Technikum oraz 3 z Liceum. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać 5 zadań, w których musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w obsłudze Excela. Spośród uczestników wyłoniono trzech najlepszych:

1 miejsce – Jakub Matera, kl. 3BL

2 miejsce – Bartłomiej Pieróg, kl. 2AI

3 miejsce – Jakub Surowiec, kl. 4BI

Tegorocznym absolwentom szkół podstawowych, a zarazem pasjonatom lotnictwa nasza szkoła oferuje unikatowy profil zawodowy, jakim jest Technik Mechanik Lotniczy.

Uczniowie tej klasy oprócz standardowych zajęć praktycznych, podczas których zgłębiają specjalistyczną wiedzę z zakresu maszyn lotniczych, biorą również udział w atrakcyjnych spotkaniach z ekspertami w dziedzinie Lotnictwa.

Długo i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej, zorganizowanej w sesji zimowej 2024 przez OLIMPUS.

Cieszymy się z wysokiego średniego wyniku %, który uzyskał nasz 13.osobowy zespół na tle wyników w kraju i województwie:

Zespół Szkół Technicznych w Mielcu – 75%  (45/60p.)

Województwo – 60% (36/60p.)

Kraj - 63,33% (38/60p.)

Z radością informujemy ,iż uczeń naszej szkoły Karol Głaz z kl. 2AP zdobył I miejsce w Finale Wojewódzkim Licealiady w pływaniu  50 metrów stylem motylkowym. Zawody odbyły się na obiektach dębickiego MOSIR-u. Z trzech półfinałach wojewódzkich (Dębica, Krosno i Leżajsk) do zawodów finałowych awansowało 12 najlepszych zawodników w każdym z czterech stylów.

Karol Jest wielokrotnym Finalistą Mistrzostw Polski Juniorów, oraz wielokrotnym Medalistą Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego.

W dniu 20. kwietnia 2024 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu odbyły się XXIII Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria obejmowała uczniów szkół podstawowych klas I-IV, druga skupiała uczniów klas V-VIII, natomiast III uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zespół Szkół Technicznych reprezentowali uczniowie Technikum Nr 3: Paweł Borowiec (2AI), Bartosz Dziekan (2AP), Alan Surowiec (1R), Maciej Stolarski (3BI).

Po raz kolejny Maciej Jarzyna oraz Paweł Wałęga dostali się do finału największego konkursu naukowego w Polsce. Podczas Gdynia Explory Week, który odbędzie się 23-25 października nasi uczniowie będą prezentować swój nowy projekt naukowy SpatialAware - Sound Interpretation System.

Z przyjemnością informujemy, że Tymoteusz Moryto uczeń kl. 4AI  został laureatem  Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego 'Master of English', organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu pod honorowymi patronatami: Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca.

Uroczysta gala i rozdanie nagród odbyły się  22 kwietnia 2024 roku w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu.

Dnia 08 kwietnia 2024 roku zostały wręczone nagrody za Konkurs Matematyczny Klas I.

Natomiast, w dniu 11 marca 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, odbył się II etap szkolnego Konkursu Matematycznego Klas I. Uczniowie, uczestniczący w pierwszym etapie, który trwał os października do końca lutego, w drugim etapie rozwiązali zdania przygotowane przez mgr Alicję Galicę, która kontynuuje konkurs zapoczątkowany przez Stanisława Rajdę dwadzieścia jeden lat temu. Prace uczniów w pierwszy etapie oceniał mgr Marek Midura, a w drugim etapie mgr Magdalena Czerwińska-Zięba. Na drugim etapie uczniowie odpowiedzieli m.in. na pytanie dotyczące odległości wodotrysku od wieżyc, mając o niej pewne informacje.  Z tymi wszystkimi problemami matematycznymi najlepiej poradził sobie BARTŁOMIEJ PERC z klasy 1LS, który został zwycięzcą tegorocznego Konkursu Matematycznego Klas I. Zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zapraszamy do kolejnych konkursów matematycznych.

Strona 1 z 39