ZST Mielec
Slider

Wyniki konkursu „Matematyka w technice dla technika”

24 października 2018 roku odbył się szkolny etap konkursu „Matematyka w technice dla technika”. Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, międzyszkolnego i finału. Jego organizatorem jest Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie oraz Zespół Szkół nr 3 w Lublinie we współpracy i pod patronatem Politechniki Lubelskiej. W konkursie rywalizują ze sobą uczniowie technicznych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i małopolskiego. Główną nagrodą jest indeks na Politechnikę Lubelską.

Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 18 uczniów z trzecich i czwartych klas technikum. Warunkiem zakwalifikowania się do kolejnego etapu było uzyskanie co najmniej 80% możliwych do zdobycia punktów.

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikował się Maciej Skrzypek z klasy 4DC, nauczycielem matematyki jest mgr Magdalena Czerwińska-Zięba.

Oprac.: mgr A. Śliwińska

Opublikowano w dniu: 6.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.11.2018 r.

Czytany 1295 razy