ZST Mielec
Slider

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W ZST

4.09.2017 roku uczniowie ZST w Mielcu rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie w murach szkoły poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele MBNP w Mielcu.

Na inauguracji nowego roku szkolnego oprócz dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców obecni również byli zaproszeni goście: starosta, pan Z. Tymuła, przedstawiciele PZL Mielec.

W części oficjalnej akademii głos zabrał dyrektor ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski, który szczególnie gorąco przywitał uczniów klas pierwszych, życząc im wielu sukcesów w nowej szkole. Natomiast maturzystom życzył dużo wiary w siebie oraz wytrwałości. Dyrektor podziękował staroście za przyczynienie się do wdrożenia największego przedsięwzięcia, jakim jest budowa boisk wokół ZST. Wspomniał również o modernizacji szkoły, a mianowicie przeprowadzonych remontach klasopracowni oraz pracowni gastronomicznej. Pan mgr inż. Mariusz Wojciechowski podziękował za owocną współpracę przedstawicielom Zakładów Lotniczych w Mielcu.

Nadmienił, iż nasza szkoła będzie realizowała projekt: "Zawody przyszłości", w ramach którego uczniowie I klas technikum o profilu mechanik lotniczy będą mogli odbywać praktyki w tej firmie.

Głos zabrał również wicedyrektor szkoły mgr Bogdan Tomecki, który witając zebranych uczniów przywołał słowa Adama Asnyka: "Życie jest biegiem, staraj się, aby go ukończyć", życząc im, aby za trzy lata zdołali ukończyć bieg, który rozpoczynają właśnie w dniu dzisiejszym. Następnie wicedyrektor omówił plan wychowawczy szkoły.

W kilku ciepłych słowach, serdecznie wszystkich zebranych przywitał również wicedyrektor szkoły mgr inż. Aleksander Buczek.

Z kolei wystąpił pan Z. Tymuła, który podkreślił wagę nauki w dzisiejszym świecie, potrzebującym ludzi wykształconych i ambitnych. Starosta podziękował za współpracę przybyłym przedstawicielom firm i życzył zebranym spokojnej i owocnej pracy. Podkreślił, także, że w Zespole Szkół Technicznych panuje rodzinna atmosfera.

W dalszej części przemawiał przedstawiciel Zakładów Lotniczych, który wręczył najlepszym uczniom klasy patronackiej stypendia.

Stypendia otrzymali:

  • Aleksander Dec klasa 2LM,
  • Duszkiewicz Kamil klasa 2LM,
  • Ziobroń Mateusz klasa 2LM.

W części artystycznej zebrani mogli między innymi obejrzeć poruszającą prezentację związaną z wybuchem II wojny światowej.       

Oprac.: mgr A. Sieńkowska

Opublikowano w dniu: 7.09.2017 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 6.09.2017 r.