ZST Mielec
Slider

Międzynarodowa wizyta w Urzędzie Miasta

Nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych oraz radny miasta Mielca Jarosław Szczerba zorganizował i zaprosił do Urzędu Miejskiego młodzież z wymiany międzykulturowej AFS, która uczy się w mieleckich szkołach średnich: ZST, I LO i II LO w ramach tego programu. Lore Maes-Belgia, Zela Faruolo-Włochy, Kanat Theduck- Tajlandia, Saya Yamamoto-Japonia, Kevin Revil-Filipiny.

Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany kulturowych doświadczeń, ale także do promowania dialogu międzykulturowego.

Radny Szczerba z pasją opowiedział o funkcjonowaniu samorządu. Dowiedzieliśmy się, jak lokalne władze angażują się w rozwój społeczności i jak możemy wspólnie działać na rzecz lepszego świata.

Podczas spotkania promowaliśmy różnorodność kultur reprezentowanych przez uczestników programu AFS, jak i omówiliśmy wspólne działania na rzecz budowania mostów między społecznościami.

 

Przypominamy, że AFS to program wymiany międzykulturowej młodzieży niepełnoletniej.

Region podkarpacki jest największym regionem w Polsce. A nasza szkoła jako szkoła partnerska przyjęła w sumie już 10 uczniów. W tym roku gościmy aż 5 uczniów w Mielcu oraz w Sędziszowie Małopolskim. Uczniowie przyjechali do naszego kraju by poznać nasz język, kulturę, historię oraz tradycje.

Dziękujemy w imieniu młodzieży, Pań koordynatorek Anety Mroczki i Diany Augustyńskiej - Pani Prezydent Adriannie Miłoś, panu Jarosławowi Szczerbie oraz pracownikom Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego za ciepłe przyjęcie oraz bardzo miłe pamiątki, które będą zawsze przypominać uczestnikom nasze piękne miasto - Mielec.

#WymianaKulturowa #AFS #SpołecznośćLokalna