ZST Mielec
Slider

Kwalifikacja Karoliny Kralisz do etapu centralnego XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

W dniu 30 grudnia 2023r. Komitet Główny ogłosił wyniki eliminacji okręgowych XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu ze wszystkich okręgów w Polsce. Uczennica Technikum Nr 3 Zespołu Szkół Technicznych Karolina Kralisz zakwalifikowała się do etapu centralnego.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu jest trójstopniowa i spełnia wszystkie wymagania określone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Stwarza dla młodzieży zainteresowanej żywieniem człowieka i technologią gastronomiczną możliwość ogólnopolskiej rywalizacji w tym zakresie, a także między innymi możliwość zdobycia indeksu na wybranych kierunkach studiów. Organizatorami olimpiady są Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Zespół Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji jest „Mięso – przetwórstwo i zastosowanie w żywieniu”.

Tegoroczny etap okręgowy odbył się na początku grudnia 2023r. i przebiegał  w dwóch fazach. W dniu 01.12.2023r. w Zespole Szkół nr 3 im. Tadeusza Rylskiego w Rzeszowie polegał rozwiązaniu zadania praktycznego dotyczącego planowania i oceny żywienia.  Następnie w dniu 04.12.2023r. uczniowie pisali on-line  test przeprowadzony przez Centrum Egzaminów Testowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W okręgu rzeszowskim rywalizowało 49 uczniów ze szkół średnich Podkarpacia, w tym 26 osób z liceów, a 23 z techników.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Patrycja Cichoń z klasy 4DG i Karolina Kralisz z klasy 5DGp. Karolina zajęła 2 miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego, a Patrycja zajęła 16 miejsce. Obu uczennicom gratulujemy uzyskanych wysokich wyników, życząc Karolinie sukcesów w etapie centralnym, a Patrycji w następnej edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.