ZST Mielec
Slider

Kiermasz Bożonarodzeniowy w ZST

W środę 20.12.2023r. w naszej szkole odbył się tradycyjny kiermasz świąteczny Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez uczniów i nauczycielki klas gastronomicznych i cukierniczych Technikum oraz Szkoły Branżowej. Uczniowie wszystkich klas technikum gastronomicznego od pierwszej do piątej oraz klas 1EZ, 1DZ, 2DZ i 2EZ szkoły branżowej, z wielkim zaangażowaniem przygotowali mnóstwo tradycyjnych wypieków i potraw wigilijnych, a także stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe.

Wszystkie wyroby młodzież zaprezentowała na stoiskach klasowych w holach segmentów A, B i C, gdzie można było je podziwiać i skosztować.  Na smakoszy czekały między innymi pierogi z różnymi farszami, uszka, barszczyk czerwony, paszteciki, krokiety, ślimaczki, które uczniowie przygotowywali na bieżąco w pracowniach gastronomicznych i w kuchni Kleksa. Nie zabrakło słodkości: serników, szarlotek, makowca, pierników, babek, a także rurek z kremem, orzeszków, pierniczków, babeczek, tartaletek, a wszystko to można było popić świąteczną herbatką z przyprawami korzennymi.

Szczególną atrakcję stanowiły domki i figurki z piernika wykonane i kunsztownie ozdobione przez uczniów Szkoły Branżowej. Były też akcenty włoskie w postaci pizzy i prawdziwego tiramisu, przyrządzonego przez rodowitą Włoszkę Zelę Faruolo, uczennicę klasy 3DG.

Kiermasz świąteczny, tradycyjny już w naszej szkole, dał uczniom i pracownikom oraz gościom ZST, możliwość poczucia magii Świąt Bożego Narodzenia. Dla uczniów „gastronomika” i „cukiernika” był okazją zaprezentowania umiejętności kulinarnych i piekarniczych. Młodzieży, która włożyła wiele pracy i serca w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu, składamy serdeczne podziękowania.