ZST Mielec
Slider

„Między kobietami” – wyjątkowe spotkanie kobiet w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

W ramach obchodów Miesiąca Świadomości Raka Piersi, Zespół Szkół Technicznych we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu, zorganizował wyjątkowe spotkanie kobiet:  uczennic liceum i technikum z paniami położnymi - Dominiką Markowską i Wiktorią Wilk, które na co dzień zajmują się kobiecym zdrowiem. Celem przedsięwzięcia było przekazanie młodym kobietom wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz szeroko pojętego zdrowia kobiecego.

Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia, że październik na całym świecie jest poświęcony profilaktyce i edukacji na temat raka piersi. To okazja do podkreślenia znaczenia wczesnego wykrywania chorób onkologicznych. Panie położne z ogromnym zaangażowaniem, w bardzo przystępny i ciekawy sposób przekazywały wiedzę na temat zapobiegania i wczesnego rozpoznawania raka piersi, prezentowały techniki samobadania, zachęcały do dbania o szeroko pojęte zdrowie kobiece. Nasze uczennice miały okazję zadać wiele pytań, na które uzyskały jasne i wyczerpujące odpowiedzi.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za cenne spotkanie. Zaangażowanie i oddanie sprawie zdrowia kobiet zasługuje na szczególne uznanie. Warto podkreślić, że profilaktyka raka piersi oraz troska o zdrowie kobiece to kwestie, które dotyczą nas wszystkich. Dlatego zachęcamy do rozmów i działań na rzecz edukacji w tych obszarach przez cały rok, nie tylko w październiku.

Zespół pedagogów i psychologów