ZST Mielec
Slider

Awans szczypiornistów ZST Mielec do finału wojewódzkiego

15.02.2023 r. w hali sportowej SP w Radomyślu Wielkim odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W turnieju uczestniczyli mistrzowie poszczególnych rejonów, którzy zostali wyłonieni w wyniku dwuetapowych eliminacji: ZST Mielec, Samorządowe LO Stalowa Wola, I Społeczne LO Tarnobrzeg oraz ZSZ nr 1 Dębica. Nasz rejon i powiat reprezentowali uczniowie ZST Mielec, którzy okazali się najlepsi w mistrzostwach powiatu mieleckiego oraz w zawodach rejonowych. Zawodnicy ZST Mielec po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, pewnie pokonując wszystkich rywali, a tym samym zajmując I miejsce w turnieju. Zwycięstwo w tych zawodach dało uczniom ZST bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, w którym wystąpią cztery najlepsze reprezentacje szkół średnich województwa podkarpackiego.

Wyniki:

 • ZST Mielec – ZSZ nr 1 Dębica 18:7
 • ZST Mielec – Samorządowe LO Stalowa Wola 20:0
 • ZST Mielec – I Społeczne LO Tarnobrzeg 16:15

Tabela końcowa:

 1. ZST Mielec 9 pkt 54-22
 2. I Społ. LO Tarnobrzeg 6 pkt 51-35
 3. ZSZ nr 1 Dębica 3 pkt     
 4. Sam. LO Stalowa Wola 0 pkt 10-60

ZST Mielec reprezentowali:

 1. Czajkowski Adrian 3LS
 2. Strzelczyk Szymon 3LS
 3. Bochniak Konrad 3BL
 4. Haptaś Bartek 4DGg
 5. Tara Jakub 4CMg
 6. Żelazny Oliwier 1DG
 7. Goc Marcel 4CMg
 8. Smoliński Adrian 4AIg
 9. Kozioł Piotr 4CMg
 10. Soboń Mateusz 3BI
 11. żowski Mikołaj 2LS
 12. Hyjek Karol 1LS
 13. Sokalski Kacper 1LS
 14. Dąbrowski Bartosz 1BM
 15. Gumienny Mateusz 3BI

Opiekunowie: Grzegorz Kardyś

Grzegorz Sobut