ZST Mielec
Slider

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Wszystko, co dobre, szybko  się kończy i tak nieuchronnie dobiegły końca wakacje. 1 września, jak nakazuje tradycja, powitaliśmy nowy rok szkolny 2022/23. Zanim rozeszliśmy się do sal lekcyjnych, aby po wakacyjnej rozłące spotkać się ze swoimi koleżankami, kolegami i wychowawcami, zgromadziliśmy się w auli szkolnej. Tutaj przywitał nas Pan dyrektor mgr Arkadiusz Gałkowski, który wygłosił krótkie przemówienie, przedstawiając przy okazji nowych wicedyrektorów ZST - Panią mgr Annę Srokę i Pana mgra Marcina Jaśkiewicza oraz życząc wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, a uczniowie klas liceum i technikum zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Mogliśmy posłuchać żywiołowych popisów wokalnych, zadumać się nad smutną rocznicą wybuchu II wojny światowej czy też wzruszyć wykonaniem a cappella utworu pt. ,,Mamo tyś płakała" nawiązującego w swej dramaturgii do okrucieństwa wojny. Nie zabrakło też humorystycznych i optymistycznych akcentów, gdy uczennice klasy 2DG prezentowały typy szkolnych osobowości, a młodzi wokaliści zarażali nas ze sceny pozytywną energią w utworze pt. ,,Sto".

W przygotowanie uroczystości zaangażowali się, poświęcając swój wolny czas na  wakacyjne próby: Aleksandra Borowiec (2BL), Amelia Pawełek (2BL), Joanna Suchy (2AL), Karol Kończyk (2RI), Julia Giec (2BL), Monika Noga (4DG), Karolina Dorociak (2DG), Dominika Gwizdak (2DG), Klaudia Wojnarowska (2BL), Emilia Pietras (2BL), Marta Madej (2BL), Laura Sałagaj (2BL), Julia Trzeciak (2BL), Dawid Hinzmann (4AIp), Kamil Greczkowski (4AIp). Nad całością czuwały Panie: mgr Anna Olechowska, mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta, mgr Urszula Kozik, mgr Małgorzata Ambroży. 

Opracowała: mgr Jagoda Wróblewska-Kapusta