ZST Mielec
Slider

Beksiński w Twojej Szkole

W dniu 20.05.2022 roku uczniowie klas 1AL, 3AL, 3AIp,3DMg, 3DGp  Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu wzięli udział w wykładzie multimedialnym o życiu i twórczości światowej sławy artysty, Zdzisława Beksińskiego.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, państwo Ewa i Janusz Baryccy z Fundacji Beksiński , znawcy i bliscy przyjaciele MISTRZA ,powrócili do realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Beksiński w Twojej Szkole.

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu twórcy programu z Muzeum Historycznego w Sanoku gościli już kolejny raz. Dla wielu z uczestników wykładu wystawa prac i reprodukcji obrazów  Beksińskiego okazała się prawdziwą ucztą duchową , dla innych odkryciem artystycznym- a może inspiracją do rozwijania własnych talentów graficzno-artystycznych?

Techniki cyfrowe wykorzystywane przez artystę w tworzeniu prac, bogactwo i głębia uniwersalnej symboliki metafizycznych skojarzeń, także współczesne cyfrowe interpretacje i aranżacje dzieł Beksińskiego pokazują młodym odbiorcom kultury, że Sztuka ukryta na co dzień w muzealnych salach, wcale nie musi być nudna . Tę lekcję języka polskiego z zakresu czytania dzieła sztuki polecamy wszystkim, którzy oczekują niebanalnych wrażeń.

Szkolnym organizatorem wykładu dla młodzieży był Zespół Przedmiotowy Języka Polskiego .

Oprac.: mgr M. Weryńska

Czytany 195 razy