ZST Mielec
Slider

Technikum Nr 3 - Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

 1. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej to zawód dla osób o twórczym myśleniu, dużej wyobraźni przestrzennej, ze zdolnością do tworzenia nowych rozwiązań i nietypowych pomysłów. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej jest obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Od jego umiejętności zależy bowiem ostateczny wygląd bannerów internetowych, design stron internetowych, ulotek, gazet, czasopism kolorowych oraz książek.
 1. Informacje dodatkowe:

Uczniowie z kierunku technik grafiki i poligrafii cyfrowej uczą się na oprogramowaniu pakietu Adobe CC.

 1. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

AU.54. Przygotowanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych

AU.55. Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

 1. Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej będzie przygotowany do:

 1. przygotowania publikacji i prac graficznych do drukowania, obsługiwania cyfrowych systemów produkcyjnych stosowanych w poligrafii,
 2. przygotowania prezentacji graficznych i multimedialnych,
 3. wykonywania i wdrażanie internetowych projektów multimedialnych,
 4. prowadzenia procesów drukowania,
 5. organizowania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej
 1. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej znajdzie zatrudnienie w:
 1. studiach graficznych
 2. agencjach reklamowo-wydawniczych
 3. własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki komputerowej
 4. drukarniach
 5. firmach zajmujących się obsługą marketingową innych przedsiębiorstw
 6. Kształcenie teoretyczne odbywa się w szkolnych pracowniach przedmiotowych, a kształcenie praktyczne w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania przy CKPiDN w Mielcu. Praktyki zawodowe uczniowie odbywają w przedsiębiorstwach, u lokalnych pracodawców w firmach graficznych posiadających nowoczesne wyposażenie.
Czytany 3371 razy