ZST Mielec
Slider

Technikum Nr 3 - Technik informatyk

 1. Technik informatyk to zawód przyszłości dla osób o twórczym myśleniu, dużej wyobraźni. Swoją karierę zawodową technik informatyk będzie mógł realizować indywidualnie lub pracując w bezpośrednim kontakcie z innymi ludźmi. Absolwenci tego zawodu są bardzo poszukiwania na rynku pracy.
 1. Informacje dodatkowe:

Uczniowie bezpłatnie uczestniczą w szkoleniu i po zdaniu wymaganych egzaminów w naszej szkole otrzymają oficjalny certyfikat CISCO. Umiejętności, które uczniowie zdobywają podczas zajęć informatycznych zostają zweryfikowane poprzez uzyskanie certyfikatu ECDL Uczniowie w zawodzie technik informatyk mają także możliwość wyjazdu na miesięczne praktyki w Niemczech. Nauczyciele naszej szkoły są egzaminatorami ECDL(Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych).

 1. Kwalifikacje uzyskiwane w wyniku kształcenia:

EE.8. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci

EE.9. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

 1. Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik informatyk będzie przygotowany do:

 1. montażu komputerów osobistych,
 2. montażu urządzeń peryferyjnych,
 3. naprawy komputerów,
 4. tworzenia stron www.,
 5. tworzenia aplikacji internetowych itp.
 1. Technik informatyk znajdzie zatrudnienie w:
 1. agencjach reklamo-wydawniczych
 2. w ośrodkach obliczeniowych,
 3. w urzędach gdzie jest prowadzona informatyzacja,
 4. w studiach graficznych
 5. w firmach sprzedających lub serwisujących sprzęt komputerowy,
 6. w drukarniach
 7. prowadzić własną działalność gospodarczą
 1. Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

Kształcenie teoretyczne odbywa się w szkolnych pracowniach przedmiotowych, a kształcenie praktyczne w 4 szkolnych pracowniach komputerowych i specjalistycznych pracowniach w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania przy CKPiDN w Mielcu. Praktyki zawodowe uczniowie odbywają w przedsiębiorstwach, u lokalnych pracodawców w firmach komputerowych posiadających nowoczesne wyposażenie a także w CKPiDN w Mielcu.

Czytany 4545 razy

Media