ZST Mielec
Slider

Klasa o profilu matematyczno – informatycznym

Klasa o profilu matematyczno – informatycznym – jest propozycją dla kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z kierunkami politechnicznymi. Zajęcia prowadzone będą aktywizującymi metodami nauczania, w których wdrożenie wiedzy teoretycznej wspomagane będzie ćwiczeniami praktycznymi. Taka droga edukacji stwarza ogromne możliwości na kolejnym etapie kształcenia. Do dyspozycji uczniów oddajemy dobrze wyposażone pracownie informatyczne oraz  wykwalifikowaną i sprawdzoną kadrę pedagogiczną.  Ułatwi to w znacznej mierze udział w konkursach takich jak: Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. Franciszka Leji, Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH". Proponowane dodatkowe zajęcia w klasie o w/w profilu to: koła zainteresowań związane z programowaniem robotów. Jako absolwent, uczeń ma możliwość wyboru różnych kierunków studiów, na których matematyka rozszerzona ma dużą wagę. Należy tu dodać, że na wielu uczelniach matematyka pojawia się jako przedmiot alternatywny do przedmiotów kierunkowych, typowych dla poszczególnych kierunków studiów.

Uczniowie tej klasy realizują następujące przedmioty w zakresie rozszerzonym:

  • matematyka,
  • informatyka.
Czytany 291 razy