ZST Mielec
Slider

Awans szczypiornistów ZST Mielec do finału wojewódzkiego

29.01.2020r w hali sportowej SP nr11 w Mielcu odbył się Półfinał Wojewódzki Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców. W turnieju uczestniczyli mistrzowie poszczególnych rejonów, którzy zostali wyłonieni w wyniku dwuetapowych eliminacji : ZST Mielec, Samorządowe LO Stalowa Wola, I Społeczne LO Tarnobrzeg oraz ZS A-E Werynia. Nasz rejon i powiat reprezentowali uczniowie ZST Mielec, którzy okazali się najlepsi w mistrzostwach powiatu mieleckiego oraz w zawodach rejonowych. Zawodnicy ZST Mielec po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, pewnie pokonując wszystkich rywali, a tym samym zajmując I miejsce w turnieju. Zwycięstwo w tych zawodach dało uczniom ZST bezpośredni awans do finału wojewódzkiego, w którym wystąpią cztery najlepsze reprezentacje szkół średnich województwa podkarpackiego.

Wyniki:

  • ZST Mielec – ZS A-E Werynia 15:9
  • ZST Mielec – I Społ. LO Tarnobrzeg 22:15
  • ZST Mielec – Samorządowe LO Stalowa Wola 17:12

Tabela końcowa:

  1.  ZST Mielec
  2.  Sam. LO Stalowa Wola
  3.  I Społ. LO Tarnobrzeg
  4.  ZS A-E Werynia

ZST Mielec reprezentowali:

1.Ciemięga Karol - 1LCg
2. Gąska Maciej - 2BM
3. Giża Jakub - 1BZp
4. Haptaś Bartłomiej - 1DGg
5. Klaus Daniel - 2LC
6. Kusibab Jakub - 2CZ
7. Lolo Adrian - 3DM
8. Smoliński Adrian - 1AIg
9. Sokalski Dariusz - 2LC
10. Tara Jakub - 1CMg
11. Chmielowiec Szymon - 2BM
12. Krzysztofek Patryk – 1AZp

Opiekun: Grzegorz Kardyś

Oprac.: mgr G. Kardyś