ZST Mielec
Slider

Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu

W dniu 6 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu zorganizowano Ogólnoszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w roku szkolnym 2019/2020.

Jego otwarcia dokonała wicedyrektor ZST mgr inż. Maria Pilchowiec Wzięło w nim udział 28 uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Nr 3 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3. Celem rywalizacji było sprawdzenie umiejętności poprawnej pisowni w języku ojczystym, znajomości reguł ortograficznych i interpunkcyjnych oraz wyłonienie zwycięzców. Współzawodnictwo o tytuł mistrza poprzedziły eliminacje przeprowadzone w poszczególnych typach szkół.

„Najlepszymi z najlepszych” zostały:

Karolina Kołc kl. 2AL – mistrz

Kinga Kaczor kl. 2DG – wicemistrz

Laureatkom pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyli dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu mgr Stanisław Rajda i wicedyrektor mgr inż. Aleksander Buczek.

Konkurs zorganizowały:

mgr Ewa Turek, mgr Danuta Kusek, mgr Małgorzata Weryńska.

Oprac. Ewa Turek

Opublikowano w dniu: 18.12.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 18.12.2019 r.

 

Czytany 1269 razy