ZST Mielec
Slider

44. Olimpiada Języka Angielskiego

W dniu 7 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się 44. Olimpiada Języka Angielskiego (etap szkolny). Elitarny konkurs zgromadził tym razem 23 uczniów ZST z różnych typów szkół, którzy podjęli trud zmierzenia się z testem leksykalno-gramatycznym na zaawansowanym poziomie językowym.

Konkurs składał się z 8 typów ćwiczeń językowych, obejmujących zaawansowane struktury leksykalno-gramatyczne. Uczestnicy Olimpiady mieli 60 minut na rozwiązanie skomplikowanego testu z języka angielskiego, w przypadku większości, najtrudniejszego, jaki pisali do tej pory w swojej szkolnej karierze.

Oto „czołowa piątka” konkursu:

1.ŚWIĄTEK Jakub (3BI – op. mgr J. Wróblewska-Kapusta) – 22 pkt./60 max

2.LONCZAK Łukasz (3AI – op. mgr A. Latawiec) – 21 pkt.

3.ZIOMEK Magdalena (3AL – op. dr Marek Paduch) – 19 pkt.

4.WERYŃSKI Mateusz (3BI – op. mgr J. Wróblewska-Kapusta) – 18 pkt.

5.SUROWIEC Jakub (2AI – op. mgr M. Buś) – 17 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w prestiżowych zawodach za rok.

Konkurs zorganizowali, przeprowadzili i ocenili nauczyciele języka angielskiego pod nadzorem wicedyrektora ZST, Pana mgra inż. Aleksandra Buczka, mgr Moniki Cibickiej, mgr Jagody Wróblewskiej-Kapusty oraz dr Marka Paducha.

Oprac.: dr M. Paduch

Czytany 1378 razy