ZST Mielec
Slider

Mieleckie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,

zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska.

Marszałek Józef Piłsudski

Delegacja Zespołu Szkół Technicznych uczestniczyła w dniu 11 listopada 2015 roku w miejskich uroczystościach 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Święto ustanowiono w 1937 r. W czasach komunizmu Polacy oficjalnie nie świętowali 11 listopada - święto zniesiono. Przywrócono je ponownie w 1989 roku.

Naszą szkołę reprezentowały w tym roku uczennice klasy 1 EG i 2 BL, tworzące poczet sztandarowy, które po mszy świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mniejszej pw. św. Mateusza wraz z pochodem udały się na dalsze uroczystości pod pomnik Wolności. W imieniu nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu Szkół Technicznych wiązankę kwiatów złożył dyrektor mgr inż. Mariusz Wojciechowski i wicedyrektor mgr Bogdan Tomecki. Po uroczystościach chorąży sztandaru, uczennica 2 BL, Karolina Borowiec, jako harcerka z 8. Mieleckiej Drużyny Harcerskiej „Wędrowniczek”, wzięła udział w akcji tworzenia kręgu harcerskiego jako hołdu wobec wszystkich, którzy oddali swe życie w walce o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej.

Oprac.: mgr P.Wal

Opublikowano w dniu: 15.11.2015 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 14.11.2015 r.