ZST Mielec
Slider

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w dniu 19.11.2018 rozpoczęli udział w cyklu zajęć organizowanych w roku akademickim 2018/2019 przez Wydział Socjologiczno-Historyczny oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego dla młodzieży szkół średnich z Podkarpacia.

Wykład Pani dr hab. prof. UR Agnieszki Myszki, Podkarpacie w języku i kulturze rozbudził w słuchaczach zainteresowanie regionem Podkarpacia wynikami badań językowych i etnograficznych nad pochodzeniem nazwy naszego regionu.

Natomiast wykład Pana dra hab. prof. UR Witolda Nowaka – Instytut Historii – Wielokulturowość w perspektywie filozofii skłonił wszystkich do refleksji nad rolą człowieka w kształtowaniu kultury.

Mamy nadzieję, że kolejne wykłady i warsztaty będą równie interesujące i zachęcą wszystkich do zadawania sobie pytań i samodzielnego szukania na nie odpowiedzi…

Szczegółowy harmonogram proponowanych przez URZ zajęć na rok akademicki 2018/2019 w Załączniku.

Oprac. M. Weryńska

Opublikowano w dniu: 28.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 28.11.2018 r.

Czytany 1667 razy