ZST Mielec
Slider

Uczniowie ZST na praktykach Erasmus + w Rumunii

W dniach 18.05–29.05.2026 uczniowie naszej szkoły – Wiktoria Dulik z klasy 3DZ oraz Krystian Pezda z klasy 3GR wraz z młodzieżą z innych szkół województwa podkarpackiego uczestniczyli w wyjeździe do Rumunii w ramach zagranicznych praktyk zawodowych programu Erasmus+ (nr projektu: 2025-1-PL01-KA121-VET-000326286).

▪ Praktyki odbyły się w miejscowości Constanța, położonej nad Morzem Czarnym. Podczas pobytu uczniowie rozwijali swoje kompetencje zawodowe w branży gastronomicznej oraz graficznej, zdobywając nowe doświadczenia, doskonaląc umiejętności językowe oraz pogłębiając wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe zdobywane podczas pracy w Hotel Promenada, Hotel Sport oraz w firmie komputerowej Sourceless. Uczestnicy mieli też niepowtarzalną okazję, aby poznać lokalną kulturę.

▪ Wyjazd został zorganizowany we współpracy z firmą EDU-IT z Rzeszowa – liderem Konsorcjum Erasmus+ zrzeszającego szkoły z województwa podkarpackiego, realizującym projekt w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego (VET).

Opracowanie: A. Brzozowska