W swoim przemówieniu pan dyrektor Arkadiusz Gałkowski pogratulował maturzystom ukończenia szkoły, podkreślił doniosłość tego momentu w ich życiu oraz zwrócił uwagę na odpowiedzialność, jaka wiąże się z wejściem w dorosłość. Dyrektor zachęcał młodzież do podejmowania odważnych decyzji i realizowania swoich marzeń, aktywnego udziału w życiu społecznym, budowania przyszłości zarówno swojej, jak i lokalnej. W swoim wystąpieniu wyraził również uznanie dla pracy nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło podsumowań lat nauki absolwentów, przypomnienia ich osiągnięć oraz docenienia zaangażowania w życie szkoły.
Podczas uroczystości w auli ZST odbyło się również wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów za ich osiągnięcia naukowe i sportowe.
Akademię przygotowała klasa 5DG wraz ze swoimi młodszymi kolegami z klasy czwartej i trzeciej. Uroczyste zakończenie roku szkolnego stanowiło piękne zwieńczenie kilkuletniej nauki oraz początek nowego etapu w życiu absolwentów.
Opracowanie: Aneta Mroczka








