ZST Mielec
Slider

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW

W dniu 24.04.2026 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas programowo najwyższych. Był to szczególny moment zarówno dla uczniów klas maturalnych, jak i dla nauczycieli oraz rodziców, ponieważ symbolizował koniec ważnego etapu edukacji i wejście w dorosłość.

W swoim przemówieniu pan dyrektor Arkadiusz Gałkowski pogratulował maturzystom ukończenia szkoły, podkreślił doniosłość tego momentu w ich życiu oraz zwrócił uwagę na odpowiedzialność, jaka wiąże się z wejściem w dorosłość. Dyrektor zachęcał młodzież do podejmowania odważnych decyzji i realizowania swoich marzeń, aktywnego udziału w życiu społecznym, budowania przyszłości zarówno swojej, jak i lokalnej. W swoim wystąpieniu wyraził również uznanie dla pracy nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło podsumowań lat nauki absolwentów, przypomnienia ich osiągnięć oraz docenienia zaangażowania w życie szkoły.

Podczas uroczystości w auli ZST odbyło się również wręczenie nagród dla najlepszych absolwentów za ich osiągnięcia naukowe i sportowe.

Akademię przygotowała klasa 5DG wraz ze swoimi młodszymi kolegami z klasy czwartej i trzeciej. Uroczyste zakończenie roku szkolnego stanowiło piękne zwieńczenie kilkuletniej nauki oraz początek nowego etapu w życiu absolwentów.

Opracowanie: Aneta Mroczka

Media