ZST Mielec
Slider

Zawód przyszłości? Technik Mechanik Lotniczy!

Tegorocznym absolwentom szkół podstawowych, a zarazem pasjonatom lotnictwa nasza szkoła oferuje unikatowy profil zawodowy, jakim jest Technik Mechanik Lotniczy.

Uczniowie tej klasy oprócz standardowych zajęć praktycznych, podczas których zgłębiają specjalistyczną wiedzę z zakresu maszyn lotniczych, biorą również udział w atrakcyjnych spotkaniach z ekspertami w dziedzinie Lotnictwa.

To kierunek, na którym systematycznie, dynamicznie i adekwatnie do potrzeb przyszłych pracodawców wprowadzane są innowacje programowe w zakresie przedmiotów zawodowych. Jest to możliwe m.in. dzięki uprzejmości firm i organizacji Podkarpackiej Doliny Lotniczej. Uczniowie zapoznają się zagadnieniami z zakresu kontroli boroskopowej silników, programowania radiostacji ELT, zimnej kadmy metali, napraw kompozytu, uszczelniania struktury, wiercenia i nitowania, węzłów teletechnicznych i Sikorskyego, czynnika ludzkiego w lotnictwie, niwelacji i wyważenia SP, posługiwania się kluczem dynamometrycznym i podstawowymi testerami awioniki lotniczej oraz powiązania całego procesu obsługi z elementami Lean Manufacturing i nowoczesnymi technikami zarządzania procesami lotniczymi.

Wszystkie powyższe działania pracowników szkoły umożliwiają uczniom osiągać wysokie wyniki z egzaminów zawodowych. W ostatnim roku szkolnym zdawalność znacznie przekroczyła 90%. Ponadto uczniowie z sukcesami reprezentują naszą szkołę w konkursach wiedzy i umiejętności lotniczej.

Odpowiednio modyfikowane programy nauczania, zawierające uaktualniane wiadomości z dziedziny rozwoju maszyn lotniczych, dają absolwentom naszej szkoły przewagę na rynku pracy. Uczniowie zdobywający wiedzę na tym profilu mają szansę uzyskać w skróconym trybie licencję mechanika obsługi. Taką możliwość stworzyła uczniom kadra pedagogiczna z przedmiotów zawodowych dzięki intensywnym staraniom w zakresie zmian w programie nauczania, m.in. wprowadzenie filozofii STEAM, co w konsekwencji poskutkowało złożeniem wniosku przez Dyrekcję szkoły do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o uznanie wiedzy (RUW) naszym uczniom.

Wszystkich absolwentów szkół podstawowych, pasjonatów lotnictwa oraz tych, których chcą już na etapie szkolnym doskonalić swoje umiejętności praktyczne, zapraszamy do klasy Technik Mechanik Lotniczy, a naszym absolwentom życzymy sukcesów i wysokich lotów w dalszej karierze zawodowej.