ZST Mielec
Slider

Spotkanie z przedstawicielami Podkarpackiego Centrum Innowacji

22 września 2022r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 4Mig, 4DMg, 4CMg, 4AIp i 4Alp z przedstawicielami Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI) ProtoLab w Rzeszowie. Reprezentujący PCI Paulina i Marcin przedstawili pracownie i programy, z których uczniowie szkoły będą mogli bezpłatnie korzystać dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje młodych ludzi i wyłoni największe talenty, zaś tym nieśmiałym pozwoli rozwinąć skrzydła. Ponadto uczniowie zainteresowani uczestnictwem w omawianych programach, będą mieli szansę na uzyskanie dofinansowania, które pozwoli im wcielić w życie własne innowacyjne pomysły/projekty.

Celem przedsięwzięcia jest inspirowanie młodych ludzi z województwa podkarpackiego, do podejmowania inicjatyw i tworzenia wyjątkowych rozwiązań, które wpłyną na rozwój regionu.

Poniżej przedstawiamy listę programów z jakich można skorzystać w ramach PCI:

 • Akademia ProtoLab (obecnie prowadzimy nabór do 4 edycji Akademii ProtoLab której tematem przewodnim jest: zrównoważony rozwój, efektywne gospodarowanie zasobami, ekologia, oszczędzanie energii),
 • PCI Space Exploration,
 • ProtoCzwartki,
 • ProtoStarter,
 • Turnieje Gamingowe i szachowe.

Już w październiku do dyspozycji uczestników programów oddane zostaną nowoczesne pracownie:

 • prototypowania i druku 3D,
 • tekstylna&wearables,
 • elektroniczna;
 • media VR,
 • Biogreen,
 • warsztat (modelarnia).

Wszelkie informacje dotyczące akcji można znaleźć na Facebook-u (tutaj) lub Instagramie (tutaj).