ZST Mielec
Slider

XXII Pokazy z Fizyki

20 maja 2022 r. 60 uczniów naszej szkoły (1AP, 1AI, 1BI, 2BI,2BM, 3AMp, 3BIp, 3BMp) wzięło udział w XXII Pokazach z Fizyki, które zostały zorganizowane przez Katedrę Fizyki i Inżynierii Medycznej oraz Zakład Optyki Stosowanej Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej przy współudziale Fundacji Nauka dla Przemysłu i Środowiska. 

Program pokazów składał się z czterech bloków tematycznych. O zasadach zachowania opowiadał oraz przedstawił doświadczenia dr inż. Łukasz Dubiel. W drugim bloku mgr inż. Magdalena Kulig przeprowadziła doświadczenia związane z ciśnieniem. W kolejnym module pokazów mgr Paweł Wnuk i inż. Karol Karpowicz (Instytut Fizyki UMCS w Lublinie) zaprezentowali doświadczenia związane z elektromagnetyzmem. Na koniec dr Jan Mamczur opowiedział o falach i akustyce – ta część pokazów została zakończona występem muzycznym.

Atrakcyjne demonstracje wybranych praw i zjawisk fizycznych realizowane przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej pozwoliły przybliżyć uczniom te obszary wiedzy, które mają zastosowanie w życiu codziennym.

Oprac.: mgr Anna Dudek i mgr Elżbieta Dubiel

Czytany 160 razy