ZST Mielec
Slider

ZST Mielec zdominował zawody lotników w Łasku!!!

25 maja  w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku  uczniowie ZST Mielec wzięli udział w ogólnopolskim półfinale konkursu Learn & Flay. Trzy zespoły z klasy 3AMP rywalizowały z drużynami ze szkół technicznych z Warszawy, Wrocławia, Kalisza czy Gorzyc. Sam konkurs został podzielony na dwa etapy: przedstawienie dokumentacji technicznej projektu, gdzie oceniane były założenia do projektu, szkice, obliczenia, raporty z prób, harmonogram oraz budżet i druga część, czyli tzw. próby w locie, gdzie najważniejsza była długość lotu poszczególnych modeli.

W obu etapach bezkonkurencyjny okazał się zespół „Bracia Wleft” – Jakub Paź , Stanisław Kozłowski i Michał Sadowski  z opiekunem mgr. Tomaszem Stalą, a trzecie miejsce zajął kolejny nasz zespół „FLY-PAE” – Kacper Sokół, Maciej Gręda z opiekunem mgr. inż. Jackiem Zającem. Bardzo dobry występ odnotował również trzeci zespół w składzie Artur Pietras, Kuba Kilian, któremu do podium zabrakło kilkunastu centymetrów. Uczniowie otrzymali nagrody finansowe w wysokości 2200zł (zwycięzcy) i 700zł (trzecie miejsce) oraz pamiątkowe koszulki i medale. Oprócz rywalizacji konkursowej wszystkie zespoły miały okazję  zwiedzić statyczną wystawę statków powietrznych oraz zobaczyć procesy obsługowe  i możliwości w locie samolotów F16 i F18 stacjonujących w bazie.

Finał konkursu z udziałem dwóch naszych zespołów odbędzie się 15 czerwca w Rzeszowie. Uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za finał życząc wysokich i dalekich lotów.

Oprac.: mgr T. Stala