ZST Mielec
Slider

Dzień Otwarty w ZST

W piątek, 27 maja, nasza szkoła gościła u siebie młodzież klas ósmych szkół podstawowych z Mielca, powiatu mieleckiego oraz okolicznych gmin. Tegoroczny Dzień Otwarty w ZST odbywał się przy współpracy z CKPiDN, w ramach XII Festiwalu Nauki i Techniki. Licznie przybyli ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć pokaz „Od łuczywa do lasera”, zorganizowany z okazji 200 rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz zwiedzić szkołę w towarzystwie nauczycieli i uczniów ZST.

W klasopracowniach na zwiedzających czekały liczne atrakcje: niesamowite doświadczenia chemiczne, smakołyki i dania z różnych krajów świata, pokazy gimnastyczne, ciekawostki z dziedziny informatyki, mechaniki i robotyki. Uczniowie mieli również szansę nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, sprawdzić swoje umiejętności językowe, a także poznać młodzież z Francji, Hiszpanii, Chile
i Meksyku, którą ZST gości w ramach programu wymiany młodzieży AFS.

To i jeszcze wiele innych wspaniałych rzeczy czeka na Was, Ósmoklasiści, w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Jeśli wybierzecie naszą szkołę, atrakcji nie zabraknie. ZST to szansa na rzetelną edukację w miłej atmosferze. ZAPRASZAMY!!!

Oprac.: mgr K. Szewc