ZST Mielec
Slider

XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki

W dniach 26-29 maja 2022 roku odbył się XII Mielecki Festiwal Nauki i Techniki. W kolejnych edycjach festiwalu organizatorzy konsekwentnie podkreślają, jak wielkie znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodego pokolenia ma rozwijanie pasji odkrywania oraz pogłębianie zainteresowań naukami przyrodniczymi i technicznymi.

W tym roku głównymi celami festiwalu były:

  • promocja kształcenia zawodowego, które w coraz większym stopniu powinno odpowiadać na wyzwania Gospodarki 4.0;
  • prezentacja innowacyjnych metod uczenia się nakierowanych na nabywanie kompetencji przyszłości;
  • włączenie w inicjatywy edukacyjne dzieci z Ukrainy;
  • uczczenie pamięci Ignacego Łukasiewicza w 200 rocznicę Jego urodzin.

27 maja uczestnicy festiwalu mogli odwiedzić stoiska szkół oraz firm w CKPiDN. Tego dnia nasi uczniowie wraz z nauczycielem zaprezentowali ofertę edukacyjną na stoisku ZST Mielec. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się wirtualna rzeczywistość oraz operowanie dronem.

Oprac.: mgr P. Madej

Czytany 219 razy