ZST Mielec
Slider

Szkolenie z obsługi boroskopu w środowisku lotniczym

W dniu 13 kwietnia uczniowie klasy 3LCg mechanik lotniczy uczestniczyli w szkoleniu z obsługi boroskopu w środowisku lotniczym. Szkolenie przeprowadził lider sekcji technicznej obsługi śmigłowca Black Hawk w  PZL Mielec p. Mariusz Drożdżowski, który  jest absolwentem naszego technikum lotniczego. Szkolenie/warsztaty obejmowały godzinny wykład z teorii badań wideoskopowych oraz możliwości, jakie daje nam właśnie taka kontrola. Po wstępie odbyły się zajęcia praktyczne, na których każdy uczeń wykonywał kolejne zadania. Szereg pytań i atmosfera warsztatów pokazały, że tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

Uczniowie, po pozytywnym zaopiniowaniu otrzymali certyfikaty udziału w warsztatach, które w przyszłości znajdą się w ich CV i będą dodatkowym atutem przy rozmowach kwalifikacyjnych. Były to pierwsze, z planowanego cyklu, warsztaty, które mają dać przewagę naszym uczniom na rynku pracy  w branży lotniczej.  Panu Mariuszowi dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Czytany 202 razy