ZST Mielec
Slider

Akcja „Szkoła Pamięta” w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

„Szkoła Pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jaki tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W listopadzie bieżącego roku w akcji udział brali uczniowie klasy 3MIg, 3DIp.

W czasie wycieczki patriotycznej na Cmentarz Parafialny w Mielcu, uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci i poznali związaną z nimi historię.

Uczniowie zapalili światło pamięci przy zbiorowych mogiłach powstańców styczniowych, żołnierzy z I wojny światowej, zakładników rozstrzelanych w Złotnikach 3 XI 1943 r., żołnierzy z kampanii wrześniowej 1939 r. oraz przy mogile pracowników PZL Mielec, poległych w czasie nalotu samolotów niemieckich 2 IX 1939 r.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionalną.

S. Gołas

Czytany 548 razy