ZST Mielec
Slider

Uczennice ZST rekordzistkami i mistrzyniami Polski

W miniony weekend, 25 września 2021 roku, uczennica Olga Wal z klasy 1 BL osiągnęła ogólnopolski sukces lekkoatletyczny w biegu średniodystansowym. Występując w zorganizowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Mistrzostwach Polski U 16 – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w biegu na 600 metrów na Stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu zdobyła 2. miejsce, uzyskując czas 1:32.16.

Następnego dnia, 26 września 2021 roku, Martyna Wal z klasy 1 DG pobiegała na dystansie 1000 merów, uzyskując czas 2:48.69 i zdobywając 1. miejsce, a także ustanawiając o 3 sekundy lepszy, nowy rekord Polski w kategorii U 16. Została tym samym rekordzistką i finalistką w lekkiej atletyce w biegach średniodystansowych w swojej kategorii wiekowej.

Zdobyty złoty i uzyskany srebrny medal daje naszym Uczennicom najwyższe miejsca na podium i pierwsze lokaty w rankingach oraz zestawieniach sportowych w Polsce, czyniąc je faworytkami polskiej lekkoatletyki w swojej kategorii wiekowej U 16.

Filmik ze świetnego finiszu Martyny Wal na 1000 na stronie:

Martyna Wal rekordzistką kraju i mistrzynią Polski U-16! [ZDJĘCIA, WIDEO] - korso24.pl

Gratulujemy wspaniałego i niezwykłego sukcesu oraz zwycięstwa naszym Uczennicom w Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce.