ZST Mielec
Slider

„Wystawa : Książka polska na przełomie XIX i XX wieku.”

W ramach „Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek”, który odbywał się w dniach 8-15 maja 2017 r., nauczyciele – bibliotekarze z Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu zorganizowali wystawę, pt. „Książka polska na przełomie XIX i XX wieku”. Po dokładnej analizie księgozbioru biblioteki szkolnej bibliotekarze sporządzili wykaz książek na wystawę. Najstarszy wolumin pochodził z II połowy XIX wieku.

Miejsce wystawowe zostało opatrzone specjalnymi napisami objaśniającymi w formie plakietek umieszczonych przy poszczególnych książkach. Celami ekspozycji było: pokazanie różnic między książką drukowana przed stu laty, a obecnie; rozwijanie wrażliwości kulturowej i poszanowania dla starych ksiąg, jako cennych pamiątek rodzinnych i polskiego dziedzictwa kulturowego oraz rozbudzanie zamiłowań czytelniczych i bibliofilskich.

Czytany 2155 razy