ZST Mielec
Slider
Aktualności

Z niecierpliwością (jak co roku) oczekiwaliśmy na ogłoszenie wyników Ogólnopolskiej Olimpiady Polonistycznej 2026, zorganizowanej przez OLIMPUS.

Na tak wspaniałe wyniki warto było czekać !!!

W dniach 19–25 kwietnia 2026 r. nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w zagranicznej mobilności edukacyjnej typu job shadowing w ramach programu Erasmus+. Wyjazd został zrealizowany w zakresie projektu o numerze 2024-1-PL01-KA121-VET-000231170.

Mobilność szkoleniowa odbywała się w dniach 20–24 kwietnia 2026 r. w miejscowości Side (Turcja). Zajęcia realizowane były w szkole T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Antalya / Manavgat – Manavgat Borsa İstanbul Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez dyrektora szkoły, pana Veli Alaeddin Uslu (Okul Müdürü).

W naszej szkole zakończyła się wyjątkowa inicjatywa realizowana w ramach ogólnopolskiego programu #KOMÓRKOMANIA Fundacji DKMS. Jej celem jest szerzenie wiedzy o dawstwie szpiku, budowanie świadomości społecznej oraz motywowanie do działań, które mogą realnie ratować ludzkie życie.

W dniach 17-25.04.2026 odbyła się kolejna wizyta 13 uczniów ZST w ramach mobilności grupowej projektu o numerze 2025-1-PL01-KA121-SCH-000312516 programu Erasmus+ w Tarragonie. Mieleccy uczniowie odwiedzili lokalną szkołę i przybliżyli hiszpańskiej młodzieży wizerunek Polski, Mielca i ZST w formie multimedialnej prezentacji, nawiązując kontakt z rówieśnikami. W trakcie kolejnych spotkań mieli okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych oraz gastronomicznych, doskonaląc umiejętności językowe i zdobywając doświadczenia kulturowe. Nasi uczniowie brali udział również w zajęciach integracyjnych na plaży, w lekcjach języka hiszpańskiego, „city tour”, a także w grze miejskiej, przy okazji odkrywając zabytki miasta i wykazując się niezwykłą kreatywnością.

W dniach 22–24 kwietnia  Bruksela stała się miejscem ważnych wydarzeń edukacyjnych, w których uczestniczyła nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w  Mielcu Agnieszka Brzozowska.  Konferencja edukatorów programu EPAS – Ambasador Parlamentu Europejskiego oraz inauguracja Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Brukseli zgromadziły 105 nauczycieli oraz edukatorów poza formalnych. Spotkanie edukatorów rozpoczęło wystąpienie programowe Sabine Verheyen, wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego, po którym zaprezentowano ofertę edukacyjną Parlamentu Europejskiego.

Z dumą informujemy o wielkim sukcesie naszego ucznia, Tomasza Lelakowskiego, który został laureatem V Powiatowej Olimpiady Języka Angielskiego "Master of English 2026".

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 kwietnia 2026 roku w reprezentacyjnej Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu. Wydarzenie, które zgromadziło najlepszych lingwistów z całego powiatu mieleckiego, objęte było honorowym patronatem Prezydenta Miasta Mielca.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Magdaleną Staniszewską wzięli udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym realizowanym w ramach projektu „Młodzi dla Przedsiębiorczości”, organizowanego przez Fundację Misji Obywatelskiej. Wydarzenie odbyło się 20 kwietnia 2026 r. w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie działający w samorządzie szkolnym, samorządach klasowych oraz w innych organizacjach społecznych, m.in. Ochotniczej Straży Pożarnej. Młodzież godnie reprezentowała społeczność szkolną, aktywnie angażując się w przebieg spotkania.

W dniach 19–25 kwietnia 2026 roku sześcioosobowy zespół nauczycieli zrealizował wyjazd szkoleniowy do tureckiego regionu Manavgat. Wyjazd odbył się w ramach krótkoterminowych mobilności edukacyjnych kadry. Całe przedsięwzięcie o numerze 2024-1-PL01-KA122-VET-000238336 zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej.

Informujemy, że nauczyciel naszej szkoły rozpoczął udział w zagranicznej mobilności edukacyjnej w ramach programu Erasmus+ w projekcie o numerze 2024-1-PL01-KA121-VET-000231170

Szkolenie typu job shadowing odbywa się w dniach 19.04–25.04.2026 w miejscowości Side (Turcja).

Celem wyjazdu jest podnoszenie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej poprzez obserwację pracy nauczycieli w zagranicznych szkołach technicznych oraz wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego.

Od soboty 19 kwietnia nasi nauczyciele przedmiotów zawodowych mechanicznych, informatycznych, języka angielskiego wraz z kadrą kierowniczą mają przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej wymianie nauczycieli w ramach programu Erasmus+ 2024-1-PL01-KA122-VET-000238336. Tym razem miejscem spotkania była Turcja – kraj o niezwykle bogatej historii, kulturze i tradycji edukacyjnej. Koordynatorem po stronie tureckiej był pan Taha Ceyhan, który zorganizował nasz pobyt w hotelu Side Amour, transfer lotniskowy oraz transport do szkoły, zadbał o realizację celów projektu. W projekcie wzięli udział nauczyciele z różnych krajów Europy, co stworzyło doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, pomysłów oraz dobrych praktyk dydaktycznych.