ZST Mielec
Slider

V edycja ogólnopolskiego konkursu Turbolandeskunde – wyniki etapu regionalnego

8 marca 2019 w siedzibie I LO w Mielcu odbył się regionalny etap ogólnopolskiego konkursu "Turbolandeskunde - Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego". III miejsce zajęła reprezentacja III LO Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w składzie: Dominika Sowa (1AL) oraz Żaneta Gil i Dominika Szklarz (1CL).

Zespół Szkół Technicznych reprezentowały dwie drużyny: wspomniane wyżej uczennice z III LO (przygotowanie do konkursu - mgr Marzena Kasprzyk) oraz z Technikum nr 3, które reprezentowali Janusz Łachut, Kamil Koczwański i Łukasz Maziarz z klasy 3LM (mgr Agnieszka Żelasko). Drużyny te to zwycięzcy szkolnych etapów tego konkursu, dlatego też reprezentowały swoje szkoły na kolejnym etapie eliminacji. Do walki stanęły szkoły z Mielca, powiatu mieleckiego, jak i powiatów ościennych.

Ostatecznie na podium znalazły się szkoły:

  1. II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Tarnobrzegu
  3. III Liceum Ogólnokształcące w Mielcu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

W tym roku tematem przewodnim była Austria. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami językowymi i rozległą wiedzą, bowiem czekały na nich pytania z różnych dziedzin, takich jak np. historia, gospodarka, polityka, geografia, sport czy kultura.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.

Opracowała:

mgr Marzena Kasprzyk

Opublikowano w dniu: 16.03.2019 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 15.03.2019 r
.

Czytany 660 razy