ZST Mielec
Slider

Powiatowy Konkurs Fotograficzny - Niemi świadkowie mieleckiej Niepodległości - historia w obiektywie

W związku z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę nasi uczniowie wzięli udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Niemi świadkowie mieleckiej Niepodległości - historia w obiektywie”. Został on zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną – Wypożyczalnię Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Mielcu. Wzięło w nim udział 46 uczestników, w tym 16 naszych uczniów z klas 1 AI oraz 2 AL. I miejsce zdobyła Roksana Popowicz z klasy 4DG. Wyróżnienie w konkursie uzyskał Albert Parys z klasy 1 AI, który wykonał fotografię ukazującą kamienicę rodziny Dębickich w Mielcu.

Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodzieży na historię Mielca i zabytki historyczne znajdujące się na terenie miasta, które istniały u progu Niepodległości w listopadzie 1918 roku, a także upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, rozwijanie umiejętności obserwacji otoczenia i jego dokumentowanie.

Od uczestników konkursu organizatorzy oczekiwali przedstawienia własnej artystycznej i kreatywnej wizji fotografowanego obiektu (z możliwością modyfikacji cyfrowej) oraz dokładnego wskazania miejsca wykonania fotografii na terenie Mielca. Uczniowie z klasy 1 AI wykonali fotografie w kolorze sepi oraz czarno-białe, które przedstawiały mieleckie zabytki.

Z prac uczestników konkursu przygotowana zostanie okolicznościowa wystawa, która wyeksponowana zostanie w holu głównym w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Opracował: mgr Paweł Wal

Opublikowano w dniu: 21.11.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 21.11.2018 r.

Czytany 628 razy