ZST Mielec
Slider

Meeting Niepodległościowy

26 września na Stadionie Gryf - Mielec odbył się Meeting Niepodległościowy, jako jedno z zadań w Projekcie: „Ku Niepodległej – śladami bohaterów i miejsc pamięci” w ramach ogólnopolskiego Programu „100 projektów na 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski” realizowanym przez Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Technicznych w Mielcu.
Impreza rozpoczęła się Młodzieżowym Marszem Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta w stronę stadionu Gryf i połączyła wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu miasta Mielca, aby razem w sportowych zmaganiach uczcić pamięć bohaterów, którym Ojczyzna i naród zawdzięcza wolność. Młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Mielca rozegrała mecz biało- czerwonych ( piłki nożnej) - 100 minut gry na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski.

W przerwie meczu miała miejsce część oficjalna - odśpiewanie Hymnu Narodowego, wciągnięcie Flagi Narodowej na maszt, zabranie głosu przez Starostę Powiatu Mieleckiego – pana Zbigniewa Tymułę oraz dyrektorów szkół.
Następnie odbyła się Sztafeta Niepodległościowa 100x100 i wręczenie nagród. Po części oficjalnej - grupa zgłoszonej wcześniej młodzieży wyruszyła w Rajdzie rowerowym do miejsc pamięci Powstańców Styczniowych i Legionistów w Chorzelowie i Tuszowie Narodowym. Po drugiej połowie meczu, odbyła się Sztafeta 11x800, której organizatorem był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. R. Sitki w Mielcu.
Meeting Niepodległościowy uświetniły biało – czerwone balony helowe.
Zwycięzcami w sztafetach zostały szkoły:
Sztafeta Niepodległościowa 100 x 100 – I miejsce- II LO im. Mikołaja Kopernika w Mielcu,
Sztafeta dziewcząt 11x 400 – I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu,
Sztafeta chłopców 11 x 800 – I miejsce – Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu,

Koordynatorami wydarzenia byli: Józef Basztura – przewodniczący Zespołu ds. wychowania fizycznego, Celina Szymańska – opiekun SKC, autorka i realizator projektu oraz Przemysław Madej.
Puchary, piłki i nagrody dla wszystkich uczestników ufundowane zostały ze środków projektu przy dosponsorowaniu przez sklep rowerowy Cyklo Centrum przy ul Szafera 31; Te Quiero- Balony Helowe w Mielcu z siedzibą w Złotnikach oraz Piekarnię Kowalscy w Trześni.

Oparc.: mgr C. Szymańska

Opublikowano w dniu: 4.10.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 4.10.2018 r.

 

Czytany 786 razy

Media