ZST Mielec
Slider

Z wizytą w Salonie Maturzystów

25 września 2018r. uczniowie 3 AL III Liceum Ogólnokształcącego ZST w Mielcu wzięli udział w corocznym ogólnopolskim spotkaniu skierowanym dla maturzystów. Tegoroczny Rzeszowski Salon Maturzystów Perspektywy 2018 odbył się, po raz pierwszy, na Uniwersytecie Rzeszowskim w imponującym Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej, dzięki czemu młodzież poznała przedsmak przyszłych studiów. Organizatorem kampanii informacyjno-edukacyjnej od wielu lat są Perspektywy wraz z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Krakowie.

Tłumnie przybyli uczniowie ze wszystkich szkół średnich całego Podkarpacia mogli uczestniczyć m.in. w wykładach na tematy: "Co o egzaminie maturalnym każdy zdający wiedzieć powinien?", "Jak osiągnąć sukces na egzaminie z języka obcego?", "Geografia na egzaminie maturalnym?", "Czy umiesz, czy nie umiesz, licz na siebie-egzamin maturalny z matematyki"," Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego?". Prelekcje były prowadzone przez dyrektora i ekspertów OKE w Krakowie m. in. Lecha Gawryłowa, Teresę Bulską, Piotra Ludwikowskiego, dzięki czemu abiturienci zdobyli rzetelną wiedzę o egzaminach maturalnych z poszczególnych przedmiotów, korzystali też z praktycznych porad udzielanych w trakcie rozmów przez samych ekspertów. Ogromną popularnością cieszył się również Informator Maturzystów 2019, przygotowany dla każdego ucznia przez wydawnictwo Perspektywy. Stanowi on niezbędne kompendium wiedzy dla uczniów klas maturalnych. Na jego zawartość składają się m.in. ranking szkół wyższych, zasady przyjęć na studia, harmonogram egzaminów maturalnych, oferty szkół wyższych. Jest w nim także promowany program „Study in Poland”. Stanowi przydatne źródło dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu.(Taki informator otrzymała również nasza biblioteka i jest dostępny dla każdego zainteresowanego).Ponadto przyszli kandydaci na studia chętnie korzystali z możliwości uzyskania bezpośredniej informacji rekrutacyjnej 24 uczelni regionalnych, a także z Krakowa, Warszawy, Wrocławia, Lublina, Gdańska i Zakopanego.

Po raz dwunasty we wrześniu matura „spotkała się” ze studiami, a w całym kraju w 16 salonach wzięło udział ponad 130 tysięcy młodych ludzi, nauczycieli i dyrektorów szkół, doradców zawodowych, rodziców.

Opublikowano w dniu: 28.09.2018 r.
Dostarczono do publikacji w dniu: 27.09.2018 r.

Czytany 797 razy